etratesamet.ir/?p=2241
				
			
با توجه به اهمیت هدیه تلاوت قرآن کریم به درگذشتگان به خصوص پدر و مادر و توجه خاصی که در آیات و روایت به این امر مهم شده است بر آن شدیم تا امکان انجام صحیح این عبادت را توسط افراد متخصص فراهم آوریم و از این طریق بتوانیم از فعالان قرآنی حمایت به عمل آوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عترت صامت، پویش قرآنی هدیه به آسمانی‌ها، انجام تخصصی و حرفه‌ای ختم قرآن کریم و هدیه آن به درگذشتگان خصوصاً پدر و مادر، توسط حافظان و قاریان قرآن کریم و در راستای حمایت از فعالان قرآنی برنامه ریزی شده است.

مقدمه:

یکی از سنت‌های خوب قرآنی، ختم قرآن کریم و مجالس پرفیض این آئین اسلامی است. عده‌ای از مومنین جهت برآورده شدن حاجات و یا به نیت بهره‌مندی از فضیلت بسیار زیاد تلاوت قرآن کریم، برای خود و درگذشتگان انجام می‌دهند.

مرسوم است که بانیان خیر در این‌گونه مجالس با اطعام و پذیرایی از میهمانان، زمینه برپایی هرچه باشکوه‌تر این محافل قرآنی را مهیا می‌سازند.

ممکن است مثل هر موضوع دیگری، این سنت حسنه دچار افراط و تفریط گردد. ولی نمی‌توان تأثیر این محافل نورانی را در جذب عموم مردم بخصوص نوجوانان و جوانان به انس و الفت بیشتر با کلام الهی، به واسطه برگزاری مراسم و مجالس ختم قرآن و اطعام مؤمنین نادیده گرفت.

اصل مطلب:

شاید شما هم مایل به برگزاری چنین مجالسی باشید؛ ولی شرایط لازم جهت بهره‌مندی از این آئین اسلامی ندارید. اینجاست که می‌توانید از طریق پویش قرآنی هدیه به آسمانی‌ها و با تأمین همه یا بخشی از هزینه‌های این فرهنگ قرآنی، ضمن برخورداری از فیض معنوی برگزاری این محافل قرآنی، از حافظان و قاریان قرآن کریم که ممکن است بعضاً به لحاظ معیشتی و اقتصادی نیازمند هم باشند، حمایت نمایید.

قابل ذکر است تعداد حافظان قرآن کریم و فعالان قرآنی در کشور بسیار کم است. بر اساس برخی از آمارها، کشور ما چیزی کمتر از یک درصد حافظ قرآن دارد. به همین خاطر و با توجه به اینکه عملاً حمایت‌های حاکمیتی و دولتی از حافظان قرآن و فعالان قرآنی  آنچنان که در شأن یک جامعه اسلامی است مطلوب نمی‌باشد. فلذا خیرین و مردم می‌بایست پای کار آمده و از این نیروهای ارزشی حمایت کنند.

برای شرکت در این طرح قرآنی به روش زیر عمل نمایی:

دسته گل آسمانی (ختم کل قرآن کریم)

چند شاخه گل آسمانی (ختــم یک جزء)

یک شاخه گل آسمانی (ختم یک سوره)

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

حمایت قرآنی

در صورت تمایل به حمایت از فعالیت‌های قرآنی و نیز مشارکت در توسعه و گسترش آموزه‌های قرآن کریم و معارف دینی، از طریق این بخش کمک‌های نقدی خود را به صورت مستقیم واریز نمایید.