etratesamet.ir/?p=2340
				
			
هرچند که ما مطالبه‌گر هستیم و مسئولین قرآنی و فرهنگی کشور باید از خواب غفلت به درآیند و به وظائف سنگین خود در قبال معارف اسلامی و اکرام اهل قرآن و عترت عمل کنند، ولی بدانند حتی اگر انقلاب اسلامی هم نباشد، باز هم مردم متدین و خیرین نیک‌اندیش با تمام وجود از فعالیت‌های فرهنگی و فعالان قرآنی نهایت حمایت را خواهند نمود.

حقوق نجومی به اهل قرآن!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی عترت صامت، امین افشارنیا یکی از فعالان قرآنی کشور و مدیر مرکز خدمات قرآنی و فرهنگی، در گفتگو با این پایگاه قرآنی گفت: امیرالمومنین علی(سلام الله علیه) با آن هم دقتی که در استفاده از بیت‌المال داشتند سهم زیادی (200دینار در سال – مبالغ نجومی) از بیت‌المال را به اهل قرآن کریم اختصاص می‌دادند، تا همه بدانند که اثر حفظ قرآن فقط ثواب اخروی آن نیست؛ بلکه حکومت اسلامی باید برای تعظیم شعائر الهی <وَمَنْ یعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِنْ تَقْوَی الْقُلُوبِ> حج/32 دست به اقداماتی بزند، تا دیگران تشویق شوند و به سوی این سنت حسنه اسلامی گرایش یابند.

افشارنیا افزود البته قطعاً نباید قرآن را برای منافع دنیوی حفظ کرد، اما اگر دولت اسلامی برای حافظان قرآن جایگاهی خاص قائل باشد، به‌طوری که حقوق ثابتی از بیت‌المال برای آنان در نظر گرفته شود، حتماً در روی آوردن جامعه به سوی حفظ قرآن و انس با کلام الهی تأثیر می‌گذارد؛ زیرا مردم خواهند دید که ارزش‌گذاری فقط در حد سخن و شعار نیست؛ بلکه عملاً دولت اسلامی برای حافظان کلام الهی و فعالان قرآنی که از نیروهای ارزشی جامعه هستند، برنامه‌های خاص دارد.
0
نظر شما چیست؟x

وی گفت، حال جامعه قرآنی و فرهنگی کشور و بخصوص وضعیت معیشت اهل قرآن و عترت، به هیچ وجه در شأن نظام اسلامی نیست. و اهل قرآن و نیروهای ارزشی تقریباً بی‌صاحب و سرپرست در جامعه رها شده‌اند و از جایگاه اجتماعی مطلوبی برخوردار نیستند.

توجه به معیشت و جایگاه اجتماعی اهل قرآن عامل اقبال عمومی از معارف الهی

وی ادامه داد، تا وضعیت فعالین قرآنی و فرهنگی کشور سر و سامان داده نشود، قطعاً اقبال عمومی و بخصوص جوانان از معارف قرآن و عترت کمتر و کمتر خواهد شد. به طوری که امروز شاهد این معضل هستیم که تعداد حافظان قرآن و فعالان قرآنی در کشور بسیار اندک و در حد صفر درصد تخمین زده می‌شود. و این نشان از ناکارآمدی مسئولین در پیاده سازی حداقل‌های قرآنی یک جامعه اسلامی و دینی است.

در خواب غفلت مسئولین قرآنی، مردم و خیرین حامی فعالان قرآنی

این فعال قرآنی در بخش دیگری از بیان دغدغه‌های قرآنی گفت: هرچند که ما مطالبه‌گر هستیم. و مسئولین قرآنی و فرهنگی کشور باید از خواب غفلت به درآیند. و به وظائف سنگین خود در قبال معارف اسلامی و اکرام اهل قرآن و عترت عمل کنند. ولی متولیان امر بدانند، حتی اگر انقلاب اسلامی هم نباشد، باز هم مردم متدین و خیرین نیک‌اندیش با تمام وجود از فعالیت‌های فرهنگی و فعالان قرآنی نهایت حمایت را خواهند نمود. و این شما هستید که باید در پیشگاه الهی در قبال تضییع شدن بهترین‌های امت اسلامی، پاسخگوی عملکرد خود باشید.

بجای بودجه پاشی برای طرح‌های عوام‌فریبانه و کم‌اثر به فکر معیشت قرآنیان باشید

این کارشناس قرآنی گفت، مسئولین بجای اینکه مبالغ هنگفتی را جهت اجرای طرح‌های مقطعی و بعضاً عوام‌فریبانه صرف کنند. این مبالغ را در راستای اکرام و معیشت قرآنیان و نیروهای فرهنگی صرف نمایند. تا این افراد که تعداد آنها بسیار اندک است، بتوانند بدون دغدغه معیشت به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی خود ادامه دهند.
0
نظر خود را بیان نمایید:x

وی عنوان داشت:

ما از مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و مدیران حوزه علمیه خواستاریم تا با تأسی به سیره نبوی و علوی پیش قدم شده و مبلغی را به عنوان شهریه به حافظان قرآن کریم و فعالان قرآنی و فرهنگی اختصاص دهند.
0
در این مورد لطفاً نظر دهید.x
همچنین
از دولت آقای رئیسی خواهشمندیم بجای اختصاص ناعادلانه بودجه‌های قرآنی به موسسات قرآنی که بعضاً با عملکرد خود باعث بی‌رغبتی مردم و اهل قرآن به فعالیت‌های قرآنی شده‌اند، این مبالغ مستقیماً در اختیار فعالان قرآنی قرار گیرد تا بتوانند در منطقه و دیار خود، در مساجد و اماکن فرهنگی و مذهبی به پرورش استعدادهای قرآنی بپردازند.
0
لطفاً در این مورد اظهار نظر کنید؟x

مرکز نوین خدمات قرآنی و فرهنگی چیست؟

افشارنیا اذعان داشت: بیشتر فعالیت‌های ما در پایگاه قرآنی و فرهنگی عترت صامت، بخشی از کم‌کاری‌ها و وظائف عمل نشده مسئولین است. که به صورت آتش به اختیار، زمینه هدایت حمایت‌های مردمی به سمت اکرام اهل قرآن و فعالان قرآنی را فراهم می‌آورد. و جا دارد متولیان قرآنی و فرهنگی کشور از این‌گونه فعالیت‌های کاربردی و مشکل‌گشا حمایت نمایند.

این فعال قرآنی در پایان گفت، تبلیغ و نشر طرح‌ها و پویش‌های قرآنی و فرهنگی این پایگاه قرآنی صدقه جاریه است. و از همه شما عزیزان برای دستگیری و حمایت از اهالی قرآن و عترت دعوت به عمل می آید.

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ ۖ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ …

[34–46] (مشاهده آیه در سوره)
بگو: «شما را تنها به یک چیز اندرز می‌دهم، و آن اینکه: دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید…»

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

حمایت قرآنی

در صورت تمایل به حمایت از فعالیت‌های قرآنی و نیز مشارکت در توسعه و گسترش آموزه‌های قرآن کریم و معارف دینی، از طریق این بخش کمک‌های نقدی خود را به صورت مستقیم واریز نمایید.