https://etratesamet.ir/?p=3113
				
			

به گزارش پایگاه قرآنی عترت صامت مدیر پایگاه خدمات قرآنی و فرهنگی عترت صامت از تولید و انتشار نرم افزار کاربردی تحلیل صوت در این پایگاه قرآنی خبر داد.

بخش اول گفتگو

افشارنیا گفت: این برنامه مناسب هر فردی است که با فایل صوتی در ارتباط است و قصد مدیریت زمان در یک فایل صوتی را دارد.

وی افزود گاهی برای پیدا کردن مطلبی مهم در یک فایل صوتی باید بارها آن فایل را از ابتدا تا انتها گوش داد. و این کار بسیار ملال‌آور و زمان‌بر است. و در بسیاری از اوقات نتیجه‌ای هم در بر نخواهد داشت.

این محقق قرآنی در خصوص کاربرد اصلی این نرم افزار اندرویدی گفت: این برنامه نه تنها با برچسب‌گذاری بر روی تک تک ثانیه‌های فایل‌های صوتی به شما در پیدا کردن محتوای مورد نظر در آن فایل کمک می‌کند. بلکه به معلمان، دانشجویان، خوانندگان، قاریان، مداحان و بخصوص تدوین‌گران صوت، خبرنگاران و فعالان رسانه و فضای مجازی … این امکان را خواهد داد که فایل‌های صوتی را تدریس یا ارائه و پیاده سازی کنند. و بر روی فایل صوتی خود اشراف کامل داشته باشند.

طراح برنامه با ذکر مثالی اذعان داشت: برای مثال شما فایل سخنرانی یا موسیقی را به برنامه اضافه می‌کنید. سپس در بخش تحلیل صوت در ثانیه‌های مختلف برچسب و یادداشت می‌افزایید. و در مراجعات بعدی از طریق جستجوی برچسب مورد نظر به زمان شروع آن مطلب دسترسی داشته باشید.

ایده پرداز برنامه به این نکته مهم اشاره نمود که امکان پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات نیز در برنامه لحاظ شده است. که خیالتان را از حذف زحمات کشیده شده راحت می‌کند.

بخش دوم گفتگو

در بخش دیگر این گفتگو افشارنیا که خود از مدرسان قرائت قرآن کریم است. با اشاره به نیاز بسیاری از قرآن آموزان به نرم‌افزار کمک آموزشی در زمینه قرائت کلام الله مجید، بر آن شدیم خدمتی به عاشقان تلاوت و انس با قرآن کریم نماییم. و با تولید این برنامه زمینه رشد فرهنگ تلاوت در جامعه را اتقاء دهیم.
ایشان با بیان این نکته که بهترین روش یادگیری قرائت قرآن کریم تقلید از قاریان بزرگ جهان اسلام است. گفت: در این برنامه، امکان بارگذاری بهترین تلاوت‌های اساتید بزرگ قرائت قرآن مجید (که برای تقلید مناسب‌تر هستند) در اختیار اساتید و قرآن آموزان رشته قرائت است. و کاربر می‌تواند با گوش دادن به آن‌ها به استعداد خود پی برده و راه خود را در فن قرائت قرآن کریم بیابید.

وی در خصوص ویژگی‌های نرم افزار کاربردی تحلیل صوت گفت: این نرم افزار می‌تواند به عنوان یک ابزار کمک آموزشی کاربردی در اختیار اساتید قرآن کریم و همچنین قرآن آموزان و همه شیفتگان حلاوت تلاوت کلام خدا قرار گیرد.

این ایده‌پرداز قرآنی افزود این نرم افزار به افرادی که در جلسات تخصصی قرائت قرآن کریم شرکت می‌کنند کمک شایانی خواهد نمود.

استاد حفظ و قرائت قرآن کریم گفت: در زمینه تلاوت قرآن کریم طرح‌هایی بزرگ و در سطح بین الملل داریم. که متأسفانه به دلیل عدم تأمین اعتبارات لازم، در شرایط اقتصادی فعلی قادر به اجرا نمودن آن نیستیم. و به همین مناسبت از سرمایه‌گذاران و خیرین خیراندیش برای شرکت در این امور اخروی و فرهنگی دعوت به عمل می‌آید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها