اغتشاشات
				
					etratesamet.ir/?p=3064
				
			
علت ناآرامی‌ها خروج مسئولین از ریل قرآن و عترت/مسئولین ناکارآمد و خائن هیچ‌گاه از خشم مردم در امان نخواهند بود/تقدیس ناکارآمدی مسئولین توسط آخوندهای حکومتی و متدینین لیبرال /نهی منکر مسئولین مهمتر از نهی از منکر فردی/نقد مدعیان و مسئولین، ضدیت با نظام اسلامی و تقابل با امام عصر (عج) و موجب بدبختی و فلاکت ابدی نیست/امروز در برخی از زمینه‌ها گوی سبقت را از رژیم طاغوت در تبعیت  کورکورانه از فرهنگ غرب ربودیم/برخی از علما اعتقادی به حکومت دینی ندارند و دوست دارند زینت المجالس باشند/واقعی سازی پول و حذف دلار ربوی و شیطانی از معاملات و فعالیت‌های اقتصادی/حمایت واقعی، مستمر و حکومتی از جریانات و فعالان اسلامی

به گزارش پایگاه قرآنی عترت صامت، در گفتگو با افشارنیا، به بررسی علل اغتشاشات و اعتراضات مردمی از دید یک فعال قرآنی پرداختیم. و ضمن آسیب شناسی، راه حل برون رفت از این معضلات و تبدیل تهدیدات به فرصت را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم. با ما همراه باشید…

علت نا آرامی‌های اخیر

افشارنیا علت نا آرامی‌های اخیر را خروج مسئولین از ریل قرآن و عترت و آرمان‌های مطرح شده در بدو انقلاب اسلامی دانست. و گفت: مردم ما فهیم و با ذکاوت هستند. و فرق بین دوست و دشمن، راستگو و متقلب را می‌دانند و شاید در برخی شرایط و بخاطر مصالحی از بعضی از حقوق خود بگذرند. ولی مطابق با سنت الهی مسئولین ناکارآمد و خائن هیچ‌گاه از خشم مردم حق‌جو و حق‌طلب در امان نخواهند بود.

اهمیت مطالبه‌گری

وی در اهمیت مطالبه‌گری گفت: این‌که دشمن از مطالبات مردمی سوء استفاده کند امری بدیهی است. ولی مصلحت‌اندیشی‌ها نباید بهانه‌ای برای فرار مسئولین از پاسخگویی به مردم و صاحبان اصلی نظام اسلامی شود. و دستاویزی گردد تا تشنگان قدرت و حکومت از ترک فعل‌ها و خیانت‌هایی که در دوره مدیریت خود نسبت به ملت مظلوم روا داشتند شانه خالی کنند.

تقدیس و مدح مسئولین ناکارآمد

این فعال قرآنی افزود: متأسفانه چیزی که هم اکنون شاهدیم این است. که برخی افراد در جامعه قرآنی و ولایی و بخصوص برخی از علما نه تنها از مسئولین مطالبه‌گری نمی‌کنند، بلکه به دلیل رودربایستی‌ها و بعضاً وابستگی به مبادی قدرت و ثروت، با تقدیس و مدح مسئولین ناکارآمد، مشکلات مردم را نادیده می‌گیرند. و تمام اشکالات مدیریتی مملکت را به گردن دشمن و یا بی بصیرتی مردم و بهانه‌هایی از این قبیل می‌اندازند.

نهی منکر مسئولین مهمتر از نهی از منکر فردی

مدیر پایگاه قرآنی عترت صامت در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اذعان داشت: برخی آخوندهای حکومتی و متدینین سکولار و لیبرال، امر به معروف و نهی از منکر را در حد امور فردی و شخصی تقلیل داده‌اند و کاری به حاکمان و مسئولین ندارند. و به بهانه حفظ نظام، اجازه انتقاد و مطالبه‌گری از مسئولین را به مردم نمی‌دهند. این چاپلوسان منافق، نقد مدعیان و مسئولین را ضدیت با نظام اسلامی و تقابل با امام عصر (عج) و موجب بدبختی و فلاکت ابدی معرفی می‌کنند. و چشم‌پوشی از تضییع حقوق مردم و مستضعفین را عین دیانت و تنها راه فلاح و رستگاری جلوه می‌دهند! اینگونه برخوردهای غیر دینی و غیر عقلایی نوعی خفقان در روابط اجتماعی بوجود آورده است. و مردم ستم‌دیده و منتقد از طریق مشارکت حداقلی در انتخابات و یا حضور در اعتراضات خیابانی و حتی ابراز بدحجابی و عدم تعهد به امور شرعی و قانونی اعتراض خود را به مسئولین نشان می‌دهند.

در برخی از زمینه‌ها، گوی سبقت را از رژیم طاغوت ربودیم

ایشان در بخش دیگری بیان داشت: ما در انقلاب اسلامی شاه را بخاطر وابستگی به غرب از مسند قدرت به پائین کشیدیم. ولی در عمل نتوانستیم بسیاری از مسئولین غرب زده و سرسپردگان غرب را برکنار و متحول کنیم. و بساط وادادگی و دلسپردگی به مضامین شیطانی غرب را برچینیم. و متأسفانه امروز در برخی از زمینه‌ها گوی سبقت را از رژیم طاغوت در تبعیت  کورکورانه از فرهنگ غرب ربودیم. تا جایی که بجای استفاده از فرهنگ و معارف قرآن و عترت به فناوری‌های به ظاهر پیشرفته غربی افتخار و آن را ملاک و میزان توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی می‌دانیم. و با تسامح و تساهل، کلید مدیریت کشور را به افرادی کاملاً غرب زده می‌سپاریم!

حوزه علمیه مرعوب و بعضاً مغلوب آموزه‌های غرب

افشارنیا ادامه داد: متأسفانه هنوز برخی از علما اعتقادی به حکومت دینی ندارند. و دوست دارند زینت المجالس باشند و از مواهب حکومت و قدرت بهرمند باشند. ولی نسبت به وظائف خود در قرآنی و ولایی سازی جامعه و اشاعه سبک زندگی دینی مورد سؤال و مطالبه‌گری واقع نگردند. به نظر می‌رسد حوزه علمیه در خصوص اقتصاد اسلامی، سبک زندگی، فرهنگ، تعلیم و تربیت، امور حاکمیتی و مدیریتی و بسیاری از زمینه‌ها مرعوب و بعضاً مغلوب آموزه‌های غرب شده است. تا جایی که در بعضی موضوعات بجای مقابله صریح با مضامین آلوده غرب آن را اسلامیزه می‌نماید و برای آن توجیهات شرعی می‌آورند. و این است که مردم در حقانیت و کارگشا بودن فرهنگ غرب و اسلام متحیر و سرگردان مانده‌اند.

واقعی سازی پول و حذف دلار ربوی و شیطانی

در بخش پایانی، این فعال قرآنی اذعان داشت: راهکار حل این معضلات به صورت خلاصه بازگشت واقعی همه ما به فرهنگ قرآن و عترت و مقابله با انحرافات فرهنگ غرب است. یکی از مهمترین اموری که باید در اسرع وقت انجام شود، واقعی سازی پول و حذف دلار ربوی و شیطانی از معاملات و فعالیت‌های اقتصادی  است. که تا این موضوع حل نشود هیچ چیز درست نخواهد شد! قدم مهم دیگر این‌که باید با حمایت واقعی، مستمر و حکومتی از جریانات و فعالان اسلامی در اموری همچون امور قرآنی، فرهنگی، طب، فضای مجازی، تعلیم و تربیت، اقتصاد، کشاورزی، دامداری، معماری، محیط زیست و غیره زمینه ایجاد تمدن اسلامی فراهم شود. که مع الاسف این جریانات اکثراً نه تنها مورد حمایت حاکمیت نیستند بلکه دائماً درگیر، گیر و بندهای به ظاهر قانونی و دولتی هستند.

این گفتگو با دعای خیر برای تعجیل در امر فرج و آرزوی موفقیت برای امت اسلامی و همه خادمان دین و مردم به پایان رسید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

حمایت قرآنی

در صورت تمایل به حمایت از فعالیت‌های قرآنی و نیز مشارکت در توسعه و گسترش آموزه‌های قرآن کریم و معارف دینی، از طریق این بخش کمک‌های نقدی خود را به صورت مستقیم واریز نمایید.